Informační
portál akcí v ČR

Celkem v portálu 633 akcí, přidáno 0 za posledních 24 hodin

km

Akce, splňující daná kritéria: 0

< Zpět na výpis akcí

Karel Havlíček Borovský - život a odkaz

Karel Havlíček Borovský - život a odkaz

*- Povinné pole

01.07.2016
19.12.2017
Havlíčkův Brod (Havlíčkův Brod)
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvková organizace
+420 569 429 151
muzeum@muzeumhb.cz
http://www.muzeumhb.cz

Od října roku 2011 je v našem muzeu otevřena rekonstruovaná expozice o Karlu Havlíčkovi. Návštěvník má nyní šanci poznat Havlíčkův život, dobu, ve které působil, a nově také kult jeho osoby vzniklý po roce 1856. Moderní výstavní prvky jako dotyková obrazovka s časovou osou Havlíčkova života a audioprůvodci v podobě telefonu komentující podobu Havlíčkových novin, osud jeho dcery Zdenky či vývoj výstavnictví s havlíčkovskou tématikou, nabízejí návštěvníkovi možnost se o havlíčkovské tématice dozvědět téměř vše.

Muzeum Vysočiny zároveň pracuje na webu www.karelhavlicek.cz, kde návštěvník nalezne vše o životě, díle a odkazu Karla Havlíčka. Tento web slouží i pro badatele, kteří zde naleznou kompletní havlíčkovskou bibliografii a seznam dostupných pramenů. Důraz klade na možnost prohlédnout si publikace a dobové dokumenty on-line, tj. z pohodlí svého domova.

Web byl spuštěn 21. října 2011 a práce na něm budou pokračovat příští tři roky.

Zároveň na našich stránkách zpřístupňujeme dotykovou obrazovku, která se nachází v expozici o Karlu Havlíčkovi, popisující období 35 let novinářova života.

První únorovou neděli uvedla Česká televize pořad Toulavá kamera, kde byla zmínka o nové expozici Karla Havlíčka Borovského.

Zvýrazněné akce

Zvýrazněné akce